Середа, 30 Вересня 2020, 01:00
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
...
...
...
...
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2110
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Харківський державний політехнічний коледж

Бібліотека технікуму

 
 
Бібліотека коледжу
 

     Бібліотека - навчальний, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ, що забезпечує освітній процес.
     Доля бібліотеки тісно пов'язана з історію коледжу. Вона починалася з книжок, подарованих викладачами та учнями. Відомостей про бібліотеку від дня створення коледжу майже немає. Про бібліотеку довоєнних часів ми знаємо зі спогадів її читачів.
     В роки Великої Вітчизняної війни бібліотека була втрачена. Від довоєнних фондів нічого не збереглося.
    Після повернення з евакуації на ст.Тайга Забайкальської залізниці в вересні 1943 року технікум приступив до навчання. З нуля починалося комплектування бібліотеки. Поступово книжковий фонд збільшувався. На 1 січня 1945 року вже було 2400 примірників, а на кінець 1953 року фонд складав 17500 примірників. 

   

     Нині бібліотека має багатогалузевий книжковий фонд, який нараховує 63460 одиниць зберігання. Щорічно одержує більше 1000 примірників, виписує більше 30 періодичних видань. Серед книг є рарітети - це 55 томів 13-го стереотипного видання «Знциклопедического словаря русского библиографического института Гранат», надрукованого з матриць 7-го видання, випущеного в 1910-1948 p.p.
     Бібліотека здійснює Інформаційне та бібліотечно-бібліографічне обслуговування читачів. Щорічно обслуговується понад 1200 читачів, видається їм більше 80 тисяч книг та періодичних видань.
    Бібліотека організовує диференційне (Індивідуальне і групове) обслуговування читачів на абонементі і в читальному залі; допомагає студентам в оволодінні знаннями, знайомить з різними джерелами інформації; сприяє вихованню студентів, підвищенню їх культурно-освітнього рівня, організовує книжкові виставки, складає бюлетені нових книг, проводить місячники першокурсника і дипломника, «Дні інформації», «Дні спеціаліста». Спільно з громадськими організаціями та викладачами проводить масові заходи: літературно-музичні вечори, диспути, обговорення книг, зустрічі з письменниками.
     Бібліотека - не тільки кладова знань, але й добрий наставник студенту, організатор цікавих вечорів, диспутів. Особливо запам'яталися студентам вечори, підготовлені бібліотекарем Щевченко Е. П., присвячені пам'яті С. Єсеніна «Я - последний позт деревни», «Коханням дорожити вмійте», КВК між майбутніми автомобілістами та бухгалтерами. Викликають цікавість зустрічі з поетами та письменниками-фантастами.
    Читачі цінують сумлінну працю ветерана бібліотеки Санькової Р. І. за професіоналізм, любов до книги, чуйність.
    Роботу бібліотеки забезпечує колектив: Шевченко Е.П.,Кассінська І.Ю., Ісмаїлова М. А.