Середа, 30 Вересня 2020, 00:54
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
...
...
...
...
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2110
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Харківський державний політехнічний коледж

141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

Спеціалізація "МЕХАТРОНІКА ТА РОБОТОТЕХНІКА"

         Мехатроніка та робототехніка - це нова галузь науки і техніки, присвячена створенню і експлуатації машин і систем з комп'ютерним управлінням рухом, яка базується на знаннях в області механіки, електроніки і мікропроцесорної техніки, інформатики та комп'ютерного управління рухом машин і агрегатів. Роботи і робототехнічні системи призначені для виконання робочих операцій від мікро- до макроразмерностей, в тому числі з заміною людини на важких, неприємних та небезпечних роботах. Спеціальність буде цікава тим, хто любить різного роду механічну і електронну техніку, комп'ютери, роботи, автомобілі.

          Переваги спеціалізації «Мехатроніка та робототехніка» в її всеосяжність і багатоплановості. Тільки фахівець даного профілю до кінця розуміє, як працює пральна машина або, наприклад, АБС автомобіля, вміє робити на комп'ютері все що завгодно, при цьому реально представляючи для чого це взагалі потрібно, тільки він може пройти весь шлях створення робота або іншого складного технічного об'єкта від самого початку (від ідеї) до самого кінця (до втілення в реальному макеті. Мехатроніка та робототехніка входить в трійку найбільш перспективних напрямків техніки і технології.

Сьогодні мехатронні системи знаходять широке застосування, охоплюючи практично всі сфери народного господарства, в тому числі:

· Авіаційну, космічну та військову техніку; автомобілебудування (бортові комп'ютери, АБС гальм, системи стабілізації руху, мехатронне зчеплення і ін.)

· Робототехніку (промислову і спеціальну);

· Сервісні, ігрові, тренажерні роботи та ін;

- верстатобудування і обладнання для автоматизації технологічних процесів;

· Комп'ютерну та офісну техніку; фото- і відеотехніку, побутову техніку;

· системи відеонагляду; контрольно-вимірювальні пристрої;